Moje knjige

Zaronite duboko u nepoznato

Biografije

Zov Dubine

“„Zov dubine“ je nesvakidašnja životna priča o Kristijanu Curaviću, neustrašivom istraživaču morskih dubina. On je kao mali dječak pao u more i već je bio klinički mrtav, a susret sa smrću odredio je njegovo buduće i jedino moguće zanimanje. Priča je to o neraskidivoj vezi između dječaka i mora, ali i puno više.” kaže Rosi Kugli, te nastavlja “Kroz knjigu sam htjela djeci približiti pozitivne vrijednosti koje se u današnjem paklenom ritmu života gube ili su potpuno srozane na ljestvici društvenih vrijednosti. Kroz primjer vrhunskog sportaša htjela sam ukazati na muku i trud koji se mora uložiti, kao i vjeru u sebe i svoj san. Želim nadahnuti djecu primjerima iz stvarnog života, ljudima od krvi i mesa, pokazati da se sve može i da ništa nije nemoguće.„

Pogledaj knjigu

Snježna kraljevna

Danima je padala neka dosadna i ledena kiša koja se potom ledila na tlu, pa je cesta postala opasno klizalište. Mali Ivica gledao je kroz prozor ljude koji su hodali oprezno, kao po jajima, a onda bi se svako malo slučajni prolaznik poskliznuo, počeo lamatati rukama, vrećicama, torbom, sve samo da zadrži ravnotežu i ne tresne svom snagom na klizavi kolnik. Jer posljedica je, znate već – gips!
Ajedan drugi Gips, nervoznoje hodao stanom. Gips bijaše nadimak Ivičina oca koji se zapravo zvao Ante, ali gotovo nitko nije ga zvao imenom. Svi su ga zvali Gips. Svaki tren krenuo bi do telefona, gledao u slušalicu, nekoliko puta čakje i okrenuo dva – tri broja, ali je onda, kao da se boji, opet brže bolje spustio slušalicu.
„Tata, zašto jednostavno već ne nazoveš taj broj?” upita ga mali Ivica koji gaje u čudu gledao, ne shvaćajući zašto tata jednostavno ne nazove i sazna to što ga toliko muči.
Tata obično nije bio plašljiv, dapače bio je najhrabriji tata na svijetu. Upuštao se u takve opasne avanture od kojih bi malog Ivicu prolazili trnci. Obožavao je sve tatine pustolovine i tata muje bio uzor.
,,l ja ću biti tako hrabar i neustrašiv kad narastem!” često je znao govoriti. ,,Samo da već jednom narastem!” bio je nestrpljiv.
A nestrpljiv je bio i Gips. „Taj telefon nikako da zazvoni!” ljutio se.
„Ah, da… “sjeti se lvica. Pa tata je čekao da se mama javi iz bolnice, naime, trebao je dobiti bracu ili seku….  
Pogledaj knjigu

Priča o pobjedi

Priča o pobjedi” četvrta je knjiga iz ciklusa knjiga o poznatim sportašima i njihovim velikim uspjesima. Ovaj, proslavljeni plivač, pristao je podijeliti trenutke svojih najvećih pobjeda, ali i poraza koje je doživio tijekom svoje bogate plivačke karijere.
Promocija knjige “Priča o pobjedi” romansiranu biografiju našeg proslavljenog sportaša Gordana Kožulja (u izdanju Školske knjige) održati će se u srijedu 09. 11. u 10 i 30 sati na INTERLIBERU.
Djelo je strukturirano logično i čitatelju pregledno, podijelivši ga poglavljima na bitne odsječke u Kožuljevom plivačkom životu: djetinjstvo, mladenaštvo i zrelo životno i plivačko doba, da bi potonje još i dalje podijelila u nekoliko poglavlja: studij u Sjedinjenim Američkim Državama i rad s vrsnim trenerima, uspjesi na europskim i svjetskim prvenstvima i, najposlije, nastupi na Olimpijskim igrama. U posljednjem poglavlju, riječ je o Kožuljevim zadnjim natjecateljskim nastupima i posljednjim danima plivačke karijere.
U svojevrsnom prologu knjige opisan je prijelomni životni i plivački trenutak Gordana Kožulja, dan u kome su se srušili njegovi snovi da će plivati ne Europskom juniorskom prvenstvu, ali i dan u kojem će mladenački prkosno usvojiti devizu: Ustrajati, unatoč svemu! Ta će deviza biti određujuća za cijeli njegov život, ne samo u plivanju.
U tim su prvim i odlučnim godinama važnu ulogu odigrali i roditelji, a napose otac Mirko koji u svoj dnevnik revno bilježi sve trenutke njegova razvitka. Upravo iz njegovih dnevničkih zapisa crpim mnoge dragocjene podatke o tim prvim plivačkim Kožuljevim godinama, o ustrajnoj uzlaznoj liniji kojom idu njegovi rezultatski dosezi kao ključno mjerilo uloženog truda i pokazatelji sportskog napretka. Uz ta očeva zapažanja, rukopis je protkan i brojnim sjećanjima samoga junaka priče na pojedine prekretničke trenutke njegove plivačke karijere – od prvih dana pa sve do zrelih plivačkih godina u kojima Kožulj postaje svjetski poznat plivač i jedan od najboljih svjetskih leđaša.
U knjizi Kožulj iskreno progovara o trenucima svojih najvećih trijumfa i bezbrojnih radosti, o mnogim razočaranjima, kao i o svom nedosanjanom snu. Naime, san o olimpijskom zlatu kad bi na jednom od jarbola, i to na onom najvišem pobjedničkom, zalepršala hrvatska zastava, a on stao na pobjedničko postolje, unatoč svim uspjesima, nikad se nije ostvario. Olimpijske igre i prava prilika za osvajanje olimpijske medalje bila je 2000. godine kada je bio europski prvak i svjetski doprvak, ali očekivanja su bila prevelika. Od silne želje za medaljom izgorio je, no nije odustao. Nastavio je, a uloženi napor i trud vratio se u obliku brojnih medalja: „Danas znam da je neuspjeh sastavni dio sporta, baš kao i naše medalje. Sportski uspjesi kroz dugi niz godina, na najvažnijim natjecanjima nisu rezultat slučajnog i kratkotrajnog bljeska, već potvrda neupitnog talenta, dugogodišnjeg treniranja, vježbe, snage i upornosti.“
Kroz knjigu se proteže i jedna važna životna poruka: bez napora i odricanja, bez ustrajnosti u onome za što smo se opredijelili, nećemo ostvariti željene dosege. Drugim riječima: ako smo se upustili u nešto i tome posvetili vrijeme i energiju, u tome valja ići do kraja! S tom porukom i poukom, nadam se ostvariti i temeljni cilj svoga djela – da bude ne samo spisateljski zanimljivo, nego i poučno, a napose za mlade čitatelje!
U tom smislu, knjiga “Priča o pobjedi” pružit će nesumnjiv prinos stvaranju jedne drukčije slike o nama, i to prvenstveno one slike koja, zamagljena turobnom svagdašnjicom, nedovoljno jasno bilježi one dragocjene nijanse svijetlih tonova koje će djetinjstvo, mladenaštvo pa i život, učiniti ljepšim. Ovo posljednje tiče se osobito mlađih naraštaja koji, a da počesto ni sami nisu svjesni toga, žude za pozitivnim primjerima koji će ih potaknuti da budu bolji, potpuniji ljudi.

Pogledaj knjigu

Tako mala a tako velika

Ova knjiga odvest će vas u svijet tenisa i velikih pobjeda. Upoznat ćete malu žutu tenisku lopticu, tako majušnu da su je ostade lopte zvale ‘Mala’,
a upoznat ćete i njezine prijatelje. Madoj su govorili da će zauvijek ostati malena i neugledna, ali ona je ipak stalno sanjala o pobjedama na velikim teniskim turnirima.

Pogledaj knjigu

Knjige za mlade

Nisam ti rekla

Ukratko o knjizi – knjiga je osvojila prestižnu književnu nagradu Grigor Vitez za najbolji književni tekst za mlade. Odmah po izlasku, knjiga je od strane čitatelja  proglašena hrvatskom inačicom Mi djeca s kolodvora ZOO”. Knjigu su podržali i dalje podržavaju najznačajniji hrvatski alkoholozi, ali i mnogi drugi stručnjaci kao što su pedagozi, profesori, knjižničari…

 Prema preporuci Gradskog ureda za zdravstvo i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo knjiga Nisam ti rekla…, vrijedni je doprinos u preventivnom radu s učenicima.

Knjiga je ujedno i jedna je od provedbenih aktivnosti u okviru Akcijskog plana suzbijanja štetne uporabe alkohola u gradu Zagrebu i Akcijskog plana grada Zagreba za prevenciju i suzbijanje zlouporabe droga te drugih oblika ovisnosti. U alkohološkom glasniku predstavljen je osvrt na knjigu. Knjiga uključena u stručni simpozij: NOVE I STARE OVISNOSTI i predstavljena na tribini i stručnom skupu MLADI I OVISNOST i javnozdravstvenoj tribini u Rijeci MLADI I ALKOHOL.

Pogledaj knjigu

Dvije crte plavo

Još jedna tema o kojoj je premalo govori, a sudeći po statistikama poprilično je aktualna. Maloljetničke trudnoće nisu samo medicinski problem, već i problem seksualnog odgoja mladihkao i nedostatka kvalitetne literature koji bi poslužio kao platforma i osvijestio problematiku , jer malo se toga poduzima kad je riječ o edukaciji mladih.Prema podacima Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, broj maloljetničkih trudnoćane smanjuje se, što bi bilo očekivano s obzirom na to da bi novije generacije trebale biti educiranije.

Knjiga DVIJE CRTE PLAVOpriča je o osamnaestogodišnjoj Viti Mayer koja seludo zaljubljuje u fakina koji joj po ničemu ne odgovara. Ogi jekvartovski luzer, ali na svom motoru i kožnoj jakni, s vjetrom u kosi i nabrijanom spikom,san je svake cure.Na tulumu koji jeVita organizirala za svoj 18- ti rođendan, dvoje mladih fatalno se zaljubljuje.U ružičastom svijetu, zaljubljena preko ušiju,Vitiviše ništa nije važno. Ni škola, ni ocjene, ni prijateljice. A roditelji? Nikada ih nije slušala, oduvijek je bila buntovnica no nikada problematična. To će se uskoro promijeniti. 

Počinje markirati, pušiti, piti. Roditelji su joj izluđeni promjenom i strahuju da ne upadne u loše društvo. Vita popušta u školi, ali to nije sve.Kako bi zadržala image cool cure, upuštase u seksualne odnose sa svojim odabranikom ine koriste zaštitu.  Ognjen se hvalikako je iskusan i uvjerava je da se prepusti. No to su prazne riječi, jer Vita ubrzo shvaća da je ostala u drugom stanju.

Ružičasti svijet satkan od bezbrižnog života puknut će poput velikog balona. Vita se nalazi pred teškim izborom što učiniti. Pobaciti ili zadržati dijete? U moru pitanja koje je muče i na koje nema odgovora,ona je potpuno sama.Ionako je nitko neće razumjeti. Ni najboljaprijateljica, ni majka, ni otac, a najmanje Ognjen.Svašta joj prolazi glavom,noćima ne može spavati jer vrijeme curi, a ona mora donijeti odluku. Odluči se na pobačaj, ali kad začuje svoje ime ona izjuri iz bolnice. Ne može to napraviti. I dalje se nalazi u noćnoj mori, a odgovora nema.

No život koji će se još jednom okrutno poigrati sa njom,“riješit“ će problemonako kako nitko nije želio….

Zašto je  knjiga „Dvije crte plavo“ Rosie Kugli važna u prevenciji rizičnih ponašanja mladih

Maloljetnička trudnoća vrlo je specifična tema. Sa stručnog gledišta znamo da nosi brojne, zdravstvene, socijalne i emocionalne posljedice. Na osobnoj, obiteljskoj i društvenoj razini. No unatoč tome-to je tema koja rijetko „dolazi na red“. Kako u  stručnom smislu, tako i u roditeljskim ulogama i u svijetu adolescenata. I upravo to trebamo promijeniti. A nova knjiga Rosie Kugli zasigurno nam može i treba biti odličan motivator, alat i pomoć u tim vrijednim nastojanjima. Tema maloljetničke trudnoće vrlo je kompleksna iz niza razloga. Uključuje suštinske životne odrednice: stvaranje novog života i potencijalno roditeljstvo s jedne strane i potrebu proživljavanja adolescentne dobi, postizanje zrelosti, ostvarenje ostalih životnih potreba, uloga i snova -s druge strane. Upravo to, Rosie je „suprostavila“ u svojoj knjizi i iznijela na vidjelo. Osim toga, u knjizi je jako lijepo naglasila i nužnost komuniciranja s  mladima o spolnom životu i svemu onom što on nosi-u željenom i neželjenom smislu. Komunicirati moramo kroz sve „kanale“ kroz koje možemo. Za to je potrebno i specifično umijeće jer su  teme spolnog života, kontracepcije, zrelosti, partnerskih odnosa- teme koja snažno potiču i niz različitih, često i suprostavljenih emocija: radost, ugodu, sram, nesigurnost, ljubav, osjećaj (ne)pripadnosti i podrške, strah, zbunjenost.. Adolescenti su, u razvojnom smislu, preplavljeni emocijama. Osim psihološki, čak i fiziološki teže njima  upravljaju. U životnom razdoblju su kada nisu niti odrasli niti djeca. Kada su i silno samouvjereni i silno nesigurni u isto vrijeme. I zato smo mi odrasli tu-da ih usmjeravamo, da im pokazujemo put, da im budemo podrška i oslonac kada nam se sviđaju njihovi postupci, ali i onda kada nam se manje sviđaju. Da ih naučimo, uputimo, stvorimo ozračje topline, otvorenosti i podrške. A upravo to i Rosie i čini kroz svoju knjigu i pojedine likove. I upravo to isto moramo činiti i mi odrasli. Jer ako mi nismo informirali mlade, na pravi način i razgovarali s njima o najosjetljivijim previranjima koje gomilaju  u sebi (čak i onda kada nam se čine silno samouvjereni), onda su posljedice njihovih  ponašanja i odluka-naša odgovornost. To zasigurno nije lako. Kao roditelji svi se susrećemo s manjkom vještina, često i osjećajem nelagode, ponekad i hrabrosti-da o takvim temama otvoreno razgovaramo. Ali, to je nužnost ako želimo da se naša djeca razviju u kompletne osobe, sigurne u sebe, s osjećajem da imaju pravo  pa i dužnost prema sebi reći „ne“ kada se tako osjećaju. I sa čvrstim saznanjem i stavom da spolni život nikada ne smije biti polje „ucjenjivanja“. Naučimo ih da kritički razmišljaju, da budu samosvojni i da kritički promišljaju i postupke i stavove unutar svoje vršnjačke skupine. Da osvijeste da su i drugi oko njih jednako nesigurni, zbunjeni i preplašeni kao i oni sami. I to baš i naročito onda -kada izgledaju silno samouvjereni i. Knjiga „Dvije crte plavo“-odličan je komunikator prema našim mladima i kao da je iznjedrena direktno iz njihovog svijeta. Nama roditeljima i stručnjacima odličan podsjetnik na ovu „zaobilazeću“ temu. I krasan uvid u njihov svijet. A mladima bi trebala biti nezaobilazno štivo u razdoblju adolescencije. Jer ova tema daleko je važnija od brojnih drugih koje nam se svakodnevno nameću. Kolikogod mi šutjeli o tome. Rosie Kugli i  s ovom knjigom i temom-ponovno pogađa „u sridu“.

 

Ana Puljak, dr.med., spec.javnog zdravstva

Voditeljica Odjela za promicanje zdravlja

Nastavni zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“

Pogledaj knjigu

Hod po rubu

Smrt roditelja uvijek je potres za obitelj, protrese do temelja sve odnose i sve ljude, pritom ponešto poruši, ponekog ostavi napuknutog… Nakon idiličnog djetinjstva u okrilju prirode, Jakova otac otkida od korijena i odvodi u Mamuticu – najveću stambenu zgradu u Novom Zagrebu. Škola koju nije sam odabrao, otac koji se toliko promijenio da ga više niti poznaje niti podnosi, uz ostale tinejdžerske probleme malo po malo guraju dobro odgojenog dječaka na tamnu stranu, preko ruba – u okrilje ulice, kvartovskih nasilnika, alkohola droge, krađa, tučnjava… Osjećajući da nema drugog izbora, Jakov će zakoračiti preko ruba, no hoće li dovršiti taj korak ili će ga nešto, ili će ga netko ipak na vrijeme zaustaviti i preusmjeriti – otkrit će onaj tko se usudi ući u svijet crne kronike maloljetničke delikvencije…

Pogledaj knjigu

Ljubavni romani

Glumica njegova života

Ubojstvo cijenjenog filmskog režisera Fabijana Detonija izaziva sablazan u filmskim i umjetničkim krugovima, tim više što je glavna osumnjičena njegova supruga, slavna glumica Adela Detoni… Rosie Kugli prepoznatljiva je po svojim urbanim ljubićima u kojima strastveno i zorno opisuje ljudske vrline i mane, vodeći svoje junake kroz životne nedaće do prave ljubavi. U dinamičnim i uvjerljivim dijalozima upoznaje čitatelje sa živopisnim likovima s kojima se lako identificira, a kao pravnica, često u sudskim dosjeima traži okosnicu svojih romana. Ljubav, erotika, strast, osveta – sve su to osjećaji koji se u romanima Rosie Kugli izmjenjuju u brzom tempu, omogućujući čitatelju da s lakoćom prati priču koja ostaje neizvjesna sve do kraja. Važan adut njezinih romana su i poznati zagrebački urbani prostori, ulice i trgovi te autentičan rječnik.

Pogledaj knjigu

Indijansko ljeto

U maniri majstorice ljubavnog romana, autorica vješto propiitkuje pitanja sreće, novca, bračnih odnosa, ali i sveprisutne ljubavi. može li novca i bijeg iz male sredine zadovoljiti očekivanja glavne junakinje ili je za sreću ipak potrebno nešto više? Novac i karijera ili ljubav kao pokretačka snaga? Ljubav, želja, strast, požuda, eksplozija osjećaja, vrišteće emocije, opici koji golicaju maštu i bude želju. Indijansko ljeto idealno štivo za vruće dane.

Pogledaj knjigu

Zbirka kolumni

Keks i glad

„Keks i glad“ zbirka je kolumni iz “višegodišnje” proizvodnje, koje je Rosie s neizmjernim guštom godinama pisala u časopisu, ali i na portalu Ženska posla.
Mnoge od njenih čitateljica, upoznale su ju baš kroz njih. U kraćim formama opisivala je (najčešće) muško-ženske odnose, fenomen koji “diže”, ne samo naše živčeke, nego je od pamtivijeka i pokretač beskonačnih mudrolija do ozbiljnih rasprava i razgovora (bez obzira radi li se o razgovoru na kavici s frendicama ili na kauču psihijatra).
Zahvaljujući kolumnama čitateljice su Rosie prozvale hrvatskom Carrie Bradshaw.
Kronika društva ili reciklaža vječnih tema-prosudite sami, no sigurna sam da će svaka čitateljica ili čitatelj pronaći dio, ili barem djelić sebe.

Pogledaj knjigu

Antiljubavni romani

Ljubavnica

Antiljubić intrigantnog naslova ili originalni hrvatski ljubić?

Ljubavnica je neprikladna žena na prikladnom mjestu – to bi bio odličan podnaslov.

Svi znamo poneku, svi imamo barem jednu za prijateljicu, možda smo to i sami bili ili to možda trenutno jesmo. Svatko od nas ima barem jednu prijateljicu, poznanicu, rođakinju ili kolegicu koja je bila ili je upravo to – „Ljubavnica“.

Prijevara u braku još uvijek je tabu tema, a na pitanje treba li prijevaru oprostiti ili ne teško je pronaći pravi odgovor.   Mnogi  misle da je ljubavnica pogrdan naziv za „drugu ženu“ koja često čeka da postane „prva“.  Malo njih uistinu i uspije postati „prvom“.  Obično veći postotak njih bude ostavljeno i napušteno. Ljubavnica često ne očekuje samo trenutne pogodnosti, odnosno svoju ulogu smatra tek prijelaznom stanicom do kasnije uloge „zakonite partnerice“. Ali takvi se planovi gotovo nikad ne ostvare, iako su mnoge uvjerene da je baš njihova  priča posebna i da će se baš njihova avantura završiti sretno. Tako u početku misli i junakinja ovog romana:

„Osjećala sam se kao hodajući Molotovljev koktel. Povišena razina dopamina i norepinefrina, serotonina, oksitocina, prolaktina, endorfina, gama amino-maslačnih kiselina, pobješnjelo je cirkuliralo mojim neurovegetativnim sustavom. Hormonalna eksplozija katapultirala me u orbitu planete Eroticus, ravno u krilo kapetana Kirka.“

Njeni osjećaji potpuno preuzimaju kontrolu. Nakon neracionalnog ponašanja otrežnjenje dolazi naglo i silovito. Tako je i u ovom romanu, duhovito i iskreno napisanom,  u prvom licu. Saznajemo kroz što sve prolazi ljubavnica. Je li manipulatorica, je li nužno zločesta ili je samo žena koja se našla na krivom mjestu u krivo vrijeme?

Sviđa mi se što svako poglavlje počinje odličnim citatom:

„Ljubav, je ta zbog koje se svijet okreće, ali neudane žene podmazuju kotače. (Dorothy Abb)

„Neke žene ne prihvaćaju šalu i ostaju same. One druge se udaju. (vic)

„Psi namirišu strah, morski psi krv, a žene budalu“. (zapis po sjećanju)

Ovaj roman ili antiljubić, kako ga spisateljica kategorizira  je, kao i ostali njeni  romani, svojevrsna psihoterapija. Peckavog i sarkastičnog ni ovaj puta ne nedostaje. Jesu li likovi u ovom romanu stvarni? Ili su izmišljeni?  Načula sam da su stvarni, a vi pročitajte pa zaključite sami.

Rosie Kugli autorica je dječjih knjiga koja piše i za odrasle. Ljubavne romane objavljuje u ženskim časopisima i na portalima. Njezin tzv. antiljubić „Moderna bajka“ postao je sinonim romana neočekivanog i drugačijeg kraja, dok je priča iz života, „Kad ti život donese limune, ti zatraži tekilu i sol“ pobijedila na natječaju „Recepti za sreću“. Kratkom ljubavnom pričom „Ljubovca Ozlja“ osvojila je nagradu „Stjepko Težak“.  Rosie, iako diplomirana pravnica, oduvijek je voljela pisati ili, kako sama kaže, strast za pisanjem oduvijek je tinjala u njoj. Gubitak  posla  učinio je da se „baci“ u spisateljske vode.  Njen nedavno objavljeni ljubavni roman „Tajna prijateljice noći“ (Profil) uveo je Rosie Kugli u žanr u kojem će, nadaju se izdavači, i ostati. Žestokim emocijama, uvjerljivim ljubavnim scenama, romantikom na mjesečini, kao i snažnim erotskim scenama, oduševit će ljubiteljice žanra, a pritom ih uvesti u svijet u koji rijetko zaviruju – u svijet elitne prostitucije.

Pogledaj knjigu

Književnost u doba korone

Mala sirena i dječak Roko

Adrijana

Rođena sam u zelenoj tišini i na nepreglednim plavim
prostranstvima. U kraljevstvu dubina morskih vila i
sirena. Bila sam najmlađa od sedam kćeri velikoga
i moćnoga vladara mora, kralja Jadrana. Voljena,
pažena i mažena. Zvali su me Adrijana i nikada nisam
mirovala. Svi stanovnici morskih dubina čuli su za
malu crvenokosu sirenu koja ima „crva u peraji“!
Moje je djetinjstvo bilo protkano igrom, smijehom,
bezbrižnim lutanjima morskim prostranstvima, a
svijet oko mene nalikovao je na prizore iz modre
slikovnice. Pozdravljala sam jata riba i upletala se u
mrežu zlaćanih planktona. U dugim i mračnim noćima
te treperave male čestice, zaogrnute u svijetao plašt,
sjale su poput najsjajnijih zvijezda. Plankton Piki davnih
se dana zapleo se u pramen moje kose i od tada smo
nerazdvojni.

80.00kn
Pogledaj knjigu

Dječje slikovnice

Tako mala a tako velika

Ova knjiga odvest će vas u svijet tenisa i velikih pobjeda. Upoznat ćete malu žutu tenisku lopticu, tako majušnu da su je ostade lopte zvale ‘Mala’,
a upoznat ćete i njezine prijatelje. Madoj su govorili da će zauvijek ostati malena i neugledna, ali ona je ipak stalno sanjala o pobjedama na velikim teniskim turnirima.

Pogledaj knjigu

Mala sirena i dječak Roko

Adrijana

Rođena sam u zelenoj tišini i na nepreglednim plavim
prostranstvima. U kraljevstvu dubina morskih vila i
sirena. Bila sam najmlađa od sedam kćeri velikoga
i moćnoga vladara mora, kralja Jadrana. Voljena,
pažena i mažena. Zvali su me Adrijana i nikada nisam
mirovala. Svi stanovnici morskih dubina čuli su za
malu crvenokosu sirenu koja ima „crva u peraji“!
Moje je djetinjstvo bilo protkano igrom, smijehom,
bezbrižnim lutanjima morskim prostranstvima, a
svijet oko mene nalikovao je na prizore iz modre
slikovnice. Pozdravljala sam jata riba i upletala se u
mrežu zlaćanih planktona. U dugim i mračnim noćima
te treperave male čestice, zaogrnute u svijetao plašt,
sjale su poput najsjajnijih zvijezda. Plankton Piki davnih
se dana zapleo se u pramen moje kose i od tada smo
nerazdvojni.

80.00kn
Pogledaj knjigu

Edukativni romani

Ikone: Neustrašive žene koje su promijenile Hrvatsku

‘Ikone – neustrašive žene koje su promijenile Hrvatsku’  portretira hrvatsku suvremenost i uglavnom živuće ikone koje su ostavile važan trag u našem društvu. Među probranim društvom žena koje su svojim postignućima svoje ime utkale u povijest su: humanitarka Diana Budisavljević, glumica Ena Begović, pjevačica Josipa Lisac, atletičarka Sandra Perković, molekularna biologinja Iva Tolić…

‘Moje’ ikone, neustrašive žene, svojim su životom i radom pokazale da se vrijedi svim snagama boriti za ono u što vjeruju. Najveća vrijednost ove knjige je da će i malim i velikim čitateljima pružiti primjer da se znanje i upornost uvijek isplate i da nikada nije prerano (ali ni prekasno) početi ostvarivati svoje snove. Upravo je to glavni motiv i vodilja knjige.

Želim nadahnuti djevojčice (ali i dječake) da se ne boje izazova, da ih ne pokolebaju prepreke, da sanjaju velike snove, da imaju samopouzdanja i da vjeruju u vlastite sposobnosti kojima mogu postići sve što naume. Želim im pokazati da mogu biti i glumice i sutkinje, atletičarke, glazbenice, znanstvenice, novinarke, profesorice, umjetnice, slikarice, kiparice… sve što god požele. Neka same ispišu stranice svoje priče jer spol nema nikakve veze s našim snovima i željama.

Pogledaj knjigu

Rosie Kugli

Inspirativni pisac romana i nagrađivani autor

Rozina (Rosie) Kugli rođena u Zagrebu 22. siječnja 1970. godine, diplomirana pravnica i književnica.

Pokrenula ciklus knjiga o biografijama naših poznatih sportaša:

TAKO MALA, A TAKO VELIKA (Iva Majoli),
SNJEŽNA KRALJEVNA (Janica Kostelić),
ZOV DUBINE (Kristijan- Kike Curavić)
PRIČA O POBJEDI (Gordan Kožulj).

Pročitaj više